..ako som fotila vo fontáne


Wow.. tak toto bolo niečo, čo som nikdy predtým nezažila. Reagovala som na ponuku od fotografa, ktorý hľadal dobrovoľníčku na fotenie vo fontáne pred starým národným divadlom v Bratislave. Ako ľadový medveď som túto výzvu brala všetkými desiatimi. Fotilo sa na analóg, kvôli čomu toto fotenie prebiehalo úplne inak ako tie ostatné. Keďže analóg je krásna historická mašinka, vyžaduje si svoj čas a lásku na správne nastavenie fotografie. Vzhľadom na technickú náročnosť, je dôležité, aby sa model nehýbal cca 30 sekúnd až 1 minútu než sa spraví samotná fotografia - skúste to v studenej vode a ešte keď na vás kvapká voda zhora :)) ľadový-neľadový medveď, toto sa ťažšie zvládalo aj mne, ale čo by som ja pre krásnu fotku nespravila, že ano. Keď sme chceli spraviť len tri fotky, vyfotili sa len tri zábery, takže póza a výraz musel byť dopredu nacvičený, nachystaný a na 100%, žiadne, že "tu sa zle tváriš, dáme to ešte raz" :) 
Ja by som si takéto fotenie s radosťou zopakovala, má to svoje čaro a konečne som sa stala súčasťou aj niečoho umeleckého.

Fotograf: Aeternus Photography
Video: The Fountain - analógová, veľkoformátová fontánová séria
Lokalita: Staré mesto, Bratislava


Veľmi milé bolo, keď sa ma fotograf pýtal, či mi nevadí publikum, keďže fontána sa nachádza priamo v cestre plnom turistov. Mne publikum nevadí, no v okamihu ako sa rozostavil analóg, som pre turistov bola úplne nepodstatná :) Každého zaujímal tento kus histórie v moderne nášho života.

Menovky: