Kozmetické nákupy v decembri


Po sviatkoch som tu opäť s nákupmi kozmetiky :)
Začnem vecami z mojej obľúbenej stránky Beauty bay - dlho som túžila po rúži od Gerard Cosmetics, no zdal sa mi byť drahý. Skrátka pri niektorých produktoch nie som úplne ochotná investovať toľko, za čo by som si kúpila niečo iné. Nuž ale niečo sa vo mne zlomilo a objednala som si ho. A hádajte čo? Neľutujem to a ak by mali na výber schopnejšie farby, beriem ďalší :D Je matný, nevysušuje ale hydratuje, charakterom mi trochu pripomína Rouge Velvet Edition od Bourjois. Výdrž je veľmi dobrá, zmaže sa zo stredu pier pri jedení a častom pití, inak nie.
Pri návštete Teta drogérie som si vzala rúž Gosh Velvet Touch 007 vo veľmi podobnom odtieni ako Gerard, keďže som totálne zabudla na to, že som si ho objednávala :D Je matný, no žiaľ nemá až tak dobrú výdrž a budem ho aj posúvať, keďže som si len utvrdila to, že rúže mi nevyhovujú. Vadí mi ich "príchuť" a aplikácia. BeautyBay urobili nedávno jeden geniálny ťah - naskladnili značku MakeupGeek. Tiene označované ako jedny z najlepších v pomere cena a kvalita a konečne dostupné aj pre nás zo Slovenska. Podľa toho vyzeralo aj celé šialenstvo - objednávala som asi o 2 dni neskôr, mnoho tieňov už bolo vypredaných alebo mi ich nakoniec vyhodilo z košíka, že sa medzi časom predali. Tak sa mi aspoň ušiel tento fialový tieň Day Dreamer. Je jemnunký a výborne pigmentovaný. Myslím, že odteraz prihodím vždy nejaký k objednávke :)

Lak od značky Bell mi udrel do očí v Teta drogérii. Spolu s top coatom od Essence mi vydržal 7 dní na nechtoch!! Na mojich lámavých a štiepivých nechtoch!! Preto som pri ďalšej návštete Tety brala ďalšie :DŽial ani jeden z nich som ešte nestihla vyskúšať. Od modrého laku si sľubujem to isté ako od toho cyklamenového, či hnedý bude rovnako dobrý je otázne. Skočila som aj do DM, kde som kúpila šedý lak od Bourjois, i keď som pôvodne chcela kúpiť ceruzku na oči telovej farby, ktorú som nenašla. 


V tomto článku nejak splietam nákupy a objednávky, ale nevadí. V mojej objednávke z Beauty Bay bolo ešte aj toto uhorkové tonikum, ktoré som mala pôvodne vo wishliste 2016. Hurá, môžem si odtiaľ vyškrtnúť prvú vec :) Tonikum je veľmi dobré, veľké balenie, nevysušuje, nedráždi a má veľmi jemnú až neutrálnu vôňu. No a nátačky museli byť, pretože mi veľké objemové doma chýbali.


Dostávam sa k môjmu vianočnému darčeku alebo vianočnej výmene, ktorú sme robili v jednej diskusnej skupine. Prebiehalo to tak, že adminky vylosovali dvojicu z tých, ktoré mali o výmenu záujem, tie dve sa dohodli v akej cene si chcú kúpiť darčeky a potom si už len vymenili adresy a poslali každá druhej niečo. Ja som teda dostala odlakovač, tieň od Essence v úžasnej farbe, ktorý som ešte neskúšala, lak od Rimmel, pomádu na obočie od Milani a matný rúž od Pupa. Pomáda je celkom obstojná náhrada Anastasia Beverly Hills, i keď musím uznať, že tú mám radšej. Táto Milani má taký teplý až červenkastý podtón, že si ju musím miešať s tou Anastasiou, ak ma to bude baviť a neposuniem ju :) štetec v balení sa javí zatiaľ ako veľmi dobrý. Pupa rúž má nádhernú farbu aj celkom dobre drží, žiaľ je to na mňa až moc tmavá farba, obávam sa, že ho nevynosím a tiež ho asi posuniem..

Poslednými nákupmi je set od Artdeco kúpený na letisku v Mníchove za 12Eur a makeup Clarins True Radiance. Artdeco som ešte nestihla vyskúšať, keďže mám doma momentálne 5 otvorených maskár a jednu čiernu ceruzku. Makeup som však už používala a stihla sa doň zamilovať. Ku kúpe ma podnietila vzorka, ktorú som dávnejšie dostala. Je super hydratačný a pôsobí rozjasňujúco, čo som úplne potrebovala, pretože v zime vyzerám ako vysušená slivka. Možno mi nebude sedieť v lete, ale teraz si ho užívam najviac ako sa dá. Krásne drží, kryje stredne, no dá sa vrstviť. Normálne premýšľam, či mu nespravím aj samostatnú recenziu.


Dostali ste niečo zaujímavé z kozmetiky pod stromček? :)

Menovky: , , , , , , , , ,