Nákupy a výmeny oblečenia december/január


Keďže toho za december a január nebolo veľa, rozhodla som sa skĺbiť tieto dva nákupné príspevky dokopy a obsiahnuť aj niečo z vianočných darčekov, ktorými aj začnem.
Pod stromček som si vyžiadala kožené sandálky Tamaris, ktoré som našla na Zoot v zľave. Táto letná obuv je pre mňa smrť, vždy som si kupovala lacné čínske veci, ktoré som v septembri vyhadzovala do koša. Plánujem takto postupne vo svojom botníku nahradiť lacné topánky kvalitnejšími a koženými.
Kožená kabelka "Elenka" je ručne robená od dizajnérky Dajana Rodriguez, ktorú som mala už dlho vyhliadnutú. Viem, že si možno poviete, že totálne obyčajná kabelka, no pre mňa práve to hrá prím. Nie som moc kabelkový typ, vyhovuje mi mať doma zopár praktických kabeliek, ktoré moc neobmieňam. Aj som takých zopár mala, no lacných, ktoré sa mi zničili. Preto som bola rozhodnutá kupovať si už len kožené a o túto som požiadala pod vianočný stromček. Bola fakt skvelo zabalená vo veľkej krabici s logom DR a potom v ochrannom vaku, ktorý tiež nesie logo značky. Vnútri je predelená na dve priehradky, pričom stredný predelovač má zips a dá sa tiež využiť na odkladanie vecí. Má klasicky jedno vrecko na mobil a na opačnej strane menšie so zipsom. Kabelku už veselo nosím a veľmi sa z nej teším :)


Po familiárnej koženej bundičke z jesenného editoriálu pre Operatívu som siahla z vianočných peňazí. Dostala som na ňu novoročnú 40% zľavu :) Prihodila som k nákupu aj zimné bordové pančuchy, ktoré tvrdia, že sú na veľkosť 40-44, no musím povedať, že sú mi len tak tak.
Mini kabelku som dostala od Borky, ktorá mi ju ručne vyrobila, je to krásny kúsok k móde 30tych rokov. 


Samozrejme po troch rokoch, čo sú kožušinkové vesty trendy, som sa rozhodla si jednu zadovážiť až teraz. Vyhovuje mi, že je krátka, hodí sa tak viac na šaty či k sukniam. Vydražila som ju na ebay za necelých 8$.
Dlhšie som premýšľala nad sťahovacím korzetom na pás, ktorý by sa dal nosiť pod šaty a skorigoval by tak krajšie postavu. Tento je teda dosť o ničom. Človek by si myslel, že krásne okopíruje krivky a vytvorí ilúziu postavy presýpacích hodín, no je na omyle. Sedí dosť zle, je krátky a pri sede sa na ňom čudne dvihnú kostice. Skrátka neviem, čo som si za 5$ myslela, že dostanem :D A moja závislosť.. šaty. Prvé bordové semišové alebo zamatové som zohnala v Marks&Spencer v zľave za 16Eur, veľkosť 14. Opäť geniálny strih pre hrušky, véčkový výstrih opticky zužuje postavu a v páse sú šaty prestrihnuté, čo zakryje oblasť bruška a zadku. 
Druhé spoločenské zelené šaty mám z českej výmeny na stránke vinted.cz Sú nádherné, milujem smaragdovú farbu, no žiaľ sú mi trochu veľké na bokoch. Musím nájsť vhodnú krajíčku, ktorá to bude vedieť upraviť.
Posledné bodkované rockabilly šaty sú z ebay. Podarilo sa mi ich vydražiť za 10Eur. Dávala som si tam upravovať ramienka, lebo hore trochu padali. 


Kvietkovaté letné retro šaty mám tiež z výmeny na vinted.cz. Je to veľmi dobrý materiál, nie som si úplne istá tými farbami, či nie sú na mňa moc bledé, tak uvidím, či ich v lete vynosím :)
Blúzku som kúpila v sekáči za 3Eur, výborný materiál, dobre sedí a myslím, že bude dobrá na moje dobové outfity.
Modré šaty som našla tiež v sekáči za 3Eur, žiaľ sú mi hore trochu malé a moc napratané. Chcela som si ich dať skrátiť a hore rozšíriť ale ževraj je to moc veľký zásah, ktorý potrebuje profesionálnu krajčírku. Tak som ich zatiaľ odložila na časy, keď možno schudnem :D
V second hande som našla aj moju obľúbenú šatku arafatku za 0,99Eur :)


Posledný nákup je z Berlína Primark, kde si baby vyžiadali ísť. Nemohla som veľa nakupovať, keďže som išla letecky a môj kufor bol už naprataný po ceste tam. Ale stavila som na moju "prajmarkovskú" klasiku a kúpila jednofarebné tričká s krátkym rukávom, každé za 3Eur a legíny za 2,50Eur, ktoré nosievam na doma. 


Menovky: ,