Fotenie s Cotton Candy


Po spokojnosti všetkých strán s posledným editoriálom pre spoločnosť Operatíva, sme dohodli ďalšie fotenie, no teraz sme to chceli spraviť trošku systematickejšie. Rozhodli sme sa nafotiť kolekcie, pričom sme si to rozdelili na neformálnu a elegantnú časť, ktorú ešte len pôjdeme fotiť. 

Začali sme veľmi zaujímavou a rebelskou značkou Cotton Candy, ktorú sformovali v roku 2012 v Nemecku. Je charakteristická obnoseným, roztrhaným či batikovaným dizajnom s použitím kvalitných a strečových materiálov. Strihy sú väčšinou voľné, oversized, s dôkladom na pohodlnosť. "Cukrová vata" myslí aj na extravagantných mužov, ktorí nechcú zapadnúť v dave a radi sa zvláštnym dizajnom oblečenia odlíšia. Neviem ako inde, no v Operatíve sú dostupné veľkosti od XXS-L. Ja som niektoré obliekla aj M, pretože ako som spomínala vyššie, strihy sú väčšinou voľné a padavé. Značku by som teda neradila medzi tie, ktoré myslia aj na väčšiu konfekciu, no práve týmto editoriálom sme chceli ukazáť, že aj krivky môžu nosiť neštandartné oblečenie :)

Prvý outfit z jarnej kolekcie tvoria športové teplákové šaty rovného strihu. Je zaujímavé, že na svoju hruškovú postavu som obliekla veľkosť M. Sú z veľmi príjemného materiálu, v ktorom som sa cítila skutočne pohodlne. Keďže sú dosť dlhé voľnosť pohybu umožňuje menší rozparok na bokoch obidvoch strán. Sú pre ten typ ženy, ktorá chce pôsibiť žensky, no nechce na seba dávať obtiahnuté šaty a lodičky. Ďalším zaujímavým a extravagantným kúskom je batikovaná parka. Bunda je z tenkého pevného materiálu a má na sebe veľa zaujímavých detialov. Zapínanie je na zips pričom zvonku sa dá ešte priťiahnuť šnúrkami, vnútri je zčasti podšitá kožušinkou. Táto parka mi príde tak zaujímavá a nevšedná, že stále váham nad kúpou. Je to však športovejší kúsok k nohaviciam, teniskám či bagandžiam a neviem si celkom predstaviť, ako by som ju kombinovala s mojim elegantno-vintage štýlom :) V Operatíve je dostupná iba v tejto farebnej kombinácii, ja mám na sebe veľkosť M. 
Pre ženy, ktoré predsta len chcú vystaviť svoju postavu či krivky na obdiv, sú tieto šedé bavlnené šaty. To by však neboli Cotton Candy aby obyčajný rovný strih niečím neozvláštnili - do stredu šiat našili pás tenkej látky, ktorá rafinovane spadá k bokom. Sú strečové a z veľmi príjemného "ňuňu" materiálu. Opäť veľmi pohodlný kúsok aj na zimu k čižmám.Tu si môžete pozrieť tieto šaty v spojení s neobyčajnou parkou :)
Toto svetríkové tričko je typickým kúskom pre túto značku. Je neobyčajného strihu, šité akoby naruby a nechýba ani roztrhaný dizajn. Nerada sa opakujem, no aj tento kúsok je veľmi príjemný na nosenie a šikmým strihom opticky zoštíhľuje. Myslím, že je dostupné aj v bledoružovej farbe, na fotkách mám veľkosť M. 


Komu sa nepáčili prvé šedé šaty, môže si vybrať druhé v rovnakej farbe no iného strihu. Sú rovné, vpredu podšité pričom na jednej strane majú netopierí rukáv. A že sa vám nepozdáva šedá? Máte smolu, Cotton Candy má veci v jednom maximálnej dvoch farebných variantoch. Skrátka páči ber, nepáči nechaj tak :)Tepláky sú v ponuke nohavíc od tejto značky dominantné. Žiaľ toto boli jediné vo veľkosti L, ktoré sme v Operatíve našli, takže ostatné si musíte prísť pozrieť osobne ;) majú znížené pudlo, materiálom mi veľmi pripomínajú prvé teplákové šaty a sú neskutočne pohodlné. Pre mňa sú však tepláky aj napriek moderným trendom záležitosťou vyslovene na športové či domáce nosenie. Takže ak do fitka, tak jedine štýlovo.
Na vrch sme skombinovali tenké tričko s krátkym rukávom vo veľkosti M so skvelým nápisom "Friday my favourite F word after Fashion" :)
Na záver ešte jedno netradičné tričko, tiež vo veľkosti M, ktoré perfektne opticky zoštíhľuje postavu. Je totiž na bokoch strihnuté do rozparkov a tak spredu na postave vytvára rovný dojem. Ako môžete vidieť, tento strih nám vďaka vetru pekne pri fotení zahral.
Tentokrát nám vyšlo toľko dobrých fotiek, že sme mali problém s fotografkou Satty vybrať tie najlepšie. Mali sme dobrú konšteláciu svetla, nálady, lokality a vlastnej zohratosti, že sme obidve s výsledkom veľmi spokojné. Samozrejme po tomto fotení som týždeň ležala doma chorá, lebo už deň predtým na mňa niečo liezlo a potom som išla fotiť do 5°C v tenkých veciach.. tak ešte stále túžite byť modelkou?? :D :D

Menovky: , , ,