Nákupy kozmetiky február


Kozmetický priemysel musí mať zo žien radosť a najmä zo mňa. Odkedy som sa začala bližšie zaujímať o "šminky" s úsmevom mesačne kupujem zásoby. A áno, robí mi to radosť :D tak za čo som utratila peniažky vo februári?

Prvý krát som objednávala zo stránky feelunique.com keďže je to asi jediná možnosť ako sa dostať k Urban Decay. Ale o tom neskôr ;) Zaujala ma tam táto sada štetcov od The Vintage Company, ktorá bola v zľave. Chcela som dobrý stippling brush a štetec na líčka a tak som sa nechala zlákať na pekný dizajn. Nie že by štetce boli zlé, stippling je práveže dobrý, vyhovuje mi aj ich veľkosť, svoju funkciu dobre robí aj klasický štetec na makeup, ktorý využívam na korektor pod oči. Sklamal ma však štetec na púder. Je dosť riedky a ohybný a pritom na púder dosť malý. Na lícenku mi príde ale moc veľký, je skrátka taký nijaký. Suma sumárum, sadu som v zľave kúpila za 30Eur, čiže 10Eur za štetec, čo je normálna suma. Pri všetkej úprimnosti, radšej som mohla siahnuť po Hakuro či Zoeve.


A teraz o hrdinke tohto článku - paletke Vice 4 od Urban Decay. Veľmi dlho som zvažovala výber moje prvej značkovej paletky, porovnávala som farby, cenu, kvalitu až som dospela k záveru, že práve táto je môjho srdca šamión. Nie som na nude paletky, pretože tieto základné farby sa nachádzajú v každom sete tieňov. Ďalším faktorom pri mojom výbere zohrávala cena. Stála 52Eur akože wow tak veľa za jednu paletku? Ale rozrátajme si to na drobné: Vice obsahuje 20 tieňov, keď zaplatenú sumu vydelíme počtom tieňov výde nám 2,60Eur za jeden. A to už nie je tak veľa, však? :)
Za kvalitu sa platí a je to zrejmé aj pri konštrukcii celej paletky, ktorá je pevná a ťažká s veľkým zrkadlom. Samotné tiene sú krásne pigmentované a skutočne trvácne. Každý z nich má svoje využitie či na bežné či na večerné líčenie. Nachádza sa tu veľa farieb dobrých na vrstvenie v záhybe oka. Prevažná väčšina tieňov je saténových, iné sú trblietavé s tzv.shimmerom a niektoré, najmä tie základné farby, sú matné. Swatche som robila vždy od spodného tieňa smerom hore, pričom prvý matný tehlový tieň je prvý na spodnom obrázku. Žiaľ, spravila som chybu, že som dala na jednu ruku príliž veľa tieňov a foťák mi to zle ostril. Vrchná fotka oveľa lepšie vystihuje ich podstatu .


Nasledujúce produkty mám prevažne z výmeny. Mojou obľúbenou klasikou v boji proti rozštiepeným končekom je olejček z Avonu. Zaujalo ma aj sérum na pleť od alverde, vo výmenach je fajn, že takto vyskúšam výrobky, ktoré by som si určite za bežných okolností nekúpila. Má pumpičkový aplikátor a neskutočnú vôňu, ako marcipán!! Nemala som ešte sérum s podobnou voňou, no som z nej úplne na mäkko a poviem vám, že už len kvôli tej vôni by som bola schopná ho kúpiť zas :) Konečne som dostala možnosť vyskúšať slávne Color Tattoo od Maybelline. Odtieň, ktorý som obdržala je studený sivo-hnedý 40 Permanent Taupe. Na nosenie totálne o ničom, ale tento tieň sa stal mojou najlepšou podkladovou bázou pod očné tiene.

Balzámy Carmex som si zadovážila cez eBay, mám ich veľmi rada kvôli hojivým účinkom s mentolovou príchuťou.V ďalšej výmene som prišla k zaujímavej dekoratívnej kozmetike. Začnem lakmi na nechty. Orly sa považujú za jedny z tých kvalitných čo sa manikúry týka a tak som ich dlho mala na zozname žiadaných vecí. Nuž sklamali ma.. výdrž 1 deň a hneď mám kraje olúpané. Asi je to skutočne jedno, aký lak si dám, najskôr to bude mojimi nechtami, keďže mi na nich nič nedrží.


Vymenila som aj krásnu zelenú linku od Pupa, ktorá má krásnu farbu a super výdrž. Bola však trochu zaschnutá, tak som do nej pridala trochu argánového oleja, rozmiešala a je ako nová.

Najväčšou radosťou boli tieto pigmenty, ktoré sú mojou prvotinou. NYX je nádhernej limetkovej zelenej farby s dobrou trvácnosťou a pigmentáciou. To isté platí o Kiwi a Glamour od GOSH. Sklamaním je však odtieň Vanila, ktorý je dosť slabučký. Pigmentuje dobre, no ten odtieň je na viečku taký málo zreteľný oproti ostatným farbám.


O stránke www.krasnakazdyden.cz som už čítala samé dobré recenzie a tak som minule brázdila po ich ponuke a našla pre mňa zaujímavé veci. Objednávka prišla vo veľmi sympatickom balení, z ktorého samotného už sršala príroda. Keďže mi dochádza ricínový olej a denné sérum, siahla som po týchto výrobkoch ako prvých. Žiaľ ani jeden som ešte nestihla vyskúšať, takže recenzia bude až neskôr vo vypoužívaných produktoch. Každopádne som rada, že som podporila slovenskú prírodnú značku Soaphoria :)
Zadovážila som si aj dva prírodné dezodoranty Pazúch od Ponio, s ktorým som už mala skúsenosť,  mám ho doma ešte v ich staršom umelohmotnom obale, doktorého som si dokupovala náplň. Jeho konzistencia je akoby piesková, pretože jednou z hlavných zložiek je sóda bikarbóna. Musela som si na jeho používanie zvyknúť, no je to jediný bio dezodorant, ktorý mi fakt účinkoval. Skúšala som prírodných viac no boli na mňa moc slabé.  Každopádne sa mi veľmi páči nový dizajn a originálny názov Pazúch :) Druhým dezorantom je Dulcia, ktorú som ešte neskúšala, takže recenziu budem vedieť podať až po použití. Obe značky sú vyrábané na Slovensku.
K objednávke som dostala aj milé darčeky - mydlo a čokoládovú penu ako sprcháč, ktorá je úžasná!! Už som ju teda minula, ale bolo to fakt nebíčko pre čuchové bunky a aj pre pokožku :)Konečene som si doplnila zásoby kokosového oleja, ktorý používam ako masku na vlasy či ako telové mlieko.
Pri nejakých dražbách na eBay mi padli pod ruku aj tieto štetce, pričom ten na lícenku som dlho zháňala. Mám totiž doma ten istý typ asi 2 roky,  no rúčka mi už začala praskať a uvolňovať sa. A zatiaľ mi žiaden štetec typovo na lícenku nesedel viac.


Posledný nákup prišiel až teraz, i keď som z beautybay objednávala ešte v januári. Siahla som po dvojitej magnetickej paletke od Z-palette. Ja som veľmi praktická bytosť a takéto inovácie, ako mať paletku z jednej aj z druhej strany som musela mať. Objednala som si aj dva tiene od Makeup Geek, no matný ružový Simply Marlena som ešte neskúšala. Metalický bledoružový alebo bledofialový Whimsical som už mala na očiach niekoľkokrát a som z neho rovnako sklamaná ako z môjho prvého Makeup Geek tieňa Day Dreamer. Netuším, či je to zložením týchto foiled tieňov, ale vôbec mi na viečkach nedržia, skúšala som rôzne bázy a techniky, no neprišla som tomu na zúbok. Taktiež pigmentujú na oku veľmi krátko a po chvíli akoby vyblednú.. :( nerozumiem tomu, keďže sú označované ako jedny z top tieňov. Chcem dať šancu ešte tomu matnému a v budúcnosti by som ešte vyskúšala Duochrome tiene, len škoda, že tieto majú slabý výber odtieňov.

Z eBay mi prišla aj kovová kefka na mihalnice, stále síce až 10Eur, ale neľutujem. Tento výrobok som si obľúbila a ide mi s ním oveľa lepšie prečesať mihalnice ako s huňatou syntetickou kefkou.
Beauty blender som objednala z Avonu za necelých 5Eur. Nemala som žiadne očakávania a preto ma asi aj tento produkt milo prekvapil. Má príjemnú hebkú textúru, po namočení do vody naboptná a dobre sa s ním aplikuje makeup. Nedá sa porovnať s nabodobeninami z eBay.Menovky: , , , , , , , ,