RECENZIA: Objednávka z DámeProtein.cz


Pre môj netradičná recenzia produktov, no chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s proteínami, arašidovými maslami a topingami, ktoré som si kúpila cez e-shop dameprotein.cz. Prečo používam protéin?
Pretože v období, kedy sa aktívne venujem cvičeniu, je to dobrý doplnok stravy a bielkovín, ktoré podporujú tvorbu a údržbu svalovej hmoty. Kvôli môjmu nabitému harmonogramu makám sama doma v obývačke, osobne fitká nemám v obľube. Akú formu tréningu teda volím? Cvičím podľa Justina a jeho programu Under20Workout, ale to si rada nechám na ďalší článok :)

Proteín rada používam aj do pečenia, kde dokáže dobre nahradiť múku či iné pochutiny. Značka MyProtein mi bola odporučená od niekoľkých kamošiek. Keďže mám rada veľké balenia, ktoré mi dlho vydržia, siahla som po 1kg verzii. Z predošlých skúseností viem, že takáto gramáž mi vystačí približne na 6 mesiacov. Siahla som po príchuti bielej čokolády, ktorá je nenormálne chutná a v budúcnosti ju objednám znovu a tiramisu, ktoré mi veľmi nechutí, má veľmi zvláštnu chuť a túto si už určite nekúpim.


Na stránke som objavila aj rôzne zdravé "mlsky" a neodolala som týmto dvom - topingu s príchuťou karamelu a marshmallow. Myslela som si, že ich budem mať doma v chladničke uskladnené na horšie časy, keď budem mať chuť na sladké. Nuž musím skonštatovať, že absencia cukru je značne cítiť a obidva výrobky mi samotné moc nechutia. Dávam si ich teda s ovocím, do neochutených mliečnych výrobkov, či na príchuť do cesta, keď niečo pečiem. Avšak treba s nimi manipulovať aj tak opatrne, pretože majú výraznú chuť.


Mojou najväčšou neresťou je arašidové maslo. Odkedy som sa dočítala, že je dobré na svaly a našla ho v mnohých fit receptoch, vždy mám nejaké po ruke v chladničke. Najobľúbenejšou kombináciou, ktorú mlsám najmä vo večerných hodinách pred TV, je rozkrájané jablko potreté arašidovým maslom. Viem, že večer by sa nemalo už jesť a najmä nie ovocie, no myslím, že vždy lepšie ako čokoladá či chipsy a treba si uvedomiť, že nejedávam to takto každý deň :)
Z dámeprotein.cz ma oslovilo maslo s príchuťou tekvicového korenia a biela čokoláda. Pumpkin spice je viac tekuté a chuťovo nie úplne to, čo som si predstavovala a preto si ho už ani neobjednám. Biela čokoláda je chuťovo úúúžasné a je hutnejšej konzistencie, čo mi vyhovuje. Teda aspoň sa tak správa keďže maslá držím v chlade. Obom však musím vytknúť vysokú cenu, za túto gramáž si viem v rovnakej cene zohnať obyčajné kilové maslo. V čase fotenia som mala ešte dve otvorené a tieto som nechcela zbytočne načínať, preto prosím ospravedlňte absenciu fotiek konzistencie.


K objednávke som dostala aj tieto dva nápoje na zvýšenie výkonu a oddialenie únavy. Ešte som ich však neskúšala, pretože si ich šetrím na nejakú špeciálnu príležitosť, kedy to budem potrebovať :)

Tento článok nie je sponzorovaný a všetky produkty som si dávnejšie objednala sama.

Menovky: ,