Moja motivácia cvičiť


Plus size modelka  a cvičenie? Nejde vám to dokopy? Nuž v modelingu je to väčšinou podmienkou či už pri štíhlych ale aj plnších modelkách.

Ak vám nejde do hlavy prečo sú topmodelky Ashley Graham, Denise Bidot, Iskra Lawrence a iné tak pevné, tak je to najmä preto, že vo svojom voľnom čase dvíhajú železo a vo fitku potia krv. Aj vďaka tomu sa takéto ženské postavy dostali do reklám na športové oblečenie či dokonca na obálku časopisu Sports Iustrated.


Neviem, ako to so mnou a modelingom bude, keďže mám už na to vysoký vek (plus size väčšinou chcú do 25) a nízku výšku (170cm), ale je to pre mňa pekná motivácia ako mať ženskú a nie rôsolovitú postavu (vždy si spomeniem na heft z filmu Kandidát: "..keby som mal takú mincu, nemusel by som chodiť s babou, čo bola ako rôsol." "Co je to rôsol?" "Nevieš? Také to hengavé jedlo.." :)))). Okrem toho mám sedavú prácu a akoby to nestačilo, keď prídem domov z práce a blogujem či venujem sa marketingu, opäť len sedím a čumím na monitor. Zdravie je pre mňa ešte väčším hybným faktorom prečo sa hýbať, ako len dobre vyzerať. Odkedy pravidelne cvičím, nemám problém s bolesťami krčnej chrbtice. Taktiež sa snažím chodiť po schodoch (dobré aj proti kŕčovým žilám), či ísť pešo tam, kde nemusím ísť autom.
Moja postava ani zďaleka nie je tam, kde by som si želala, to by som musela byť disciplinovanejšia v strave, na čo nemám pevnú vôľu. Skúšala som to mnohokrát v živote a vždy to dopadlo fiaskom. Takže momentálne fungujem na strave "všetko s mierou", jem 4x denne a snažím sa cez pracovné dni nejesť sladké (i keď lattečku neodolám - väčšinou mi nahrádza olovrant). Večeriam medzi 6-8 hodinou, pretože sa niekedy dostanem domov až o 7 či neskôr a nemám možnosť jesť niekde inde, takže všektým, čo sa držia hesla žiadne jedlo po 18tej hodine, skladám klobúk :)


No a konečne sa dostaňme k podstatnému. Vzhľadom na môj nabitý program a režim, si nechcem nájsť čas na fitko (spravidla nehovorím nemám čas, pretože je to vždy o našej vôli na čo si chceme a nechceme nájsť čas), pretože to by som ostatné nestíhala a tak volím domáce cvičenie. Celkovo mám energiu na tréning až v neskorých hodinách (väčšinou o 22:00), takže mi to takto vyhovuje. Keď som pracovala iba americký čas, čiže poobedné, skúšala som chodievať do fitka doobeda pred robotou, no vôbec to nebolo ono, nebavilo ma to tam a bola som v práci totálne unavená. 


Trénujem podľa Justina a jeho programu Under20Workout. Ide o sériu cvičení s vlastnou váhou, kde sa striedajú kardio a silové cvičenia a to všetko za 20 minút minimálne 3x do týžňa. Po uhradení poplatku získate prístup na stránku, kde je veľmi veľa videí rozdelených podľa obtiažnosti a každé video je primárne zameranú na niektorú partiu tela + niekoľko rýchlych 5 minútových cvičení na dni medzi tréningom. Justin nie je žiaden Rambo, ale normálne zdravo vyzerajúci chlap, čo mi je sympatickejšie ako sa pozerať na hýbajúci sa six pack a muskulárnu postavu, pretože viem, že aj tak takú nikdy nebudem mať :) Ja som trošku zvláštna a na mňa funguje opačná motivácia ako na väčšinu. Okrem iného je veľmi prozákaznícky a odpovedá na otázky, emaily a komunikuje cez súkromnú skupinu na FB.


Čo sa týka ceny, keď si to vyrátate, vychádza to cca na 2Eur/deň. Tento 6 týždňový program je nejaká novinka, ja som si vždy platila program na 6 mesiacov, neviem, či bude aktuálny ak mi vyprší. Áno, možno sa to niekomu bude zdať divné platiť si za videá, no keď mi vypršala platnosť a nemala som v danom momente financie na úhradu, skúšala som cvičiť podľa rôznych youtube videí a nedalo mi to toľko, čo tento tréning. Mne skrátka tento spôsob vyhovuje :)

Ako ste na tom s tréningom vy? Uznávate domáce cvičenie? 

Menovky: , ,