Nákupy a výmeny oblečenia za máj/jún


Po dlhšej dobe som tu s nákupmi a výmenami oblečenia za mesiac máj a jún :) Nejako som toho nenakupovala veľa, keďže som (ako vždy) viac investovala do kozmetiky a sekáč som videla ako je rok dlhý..
Náušnice z titulnej fotky som našla na mojasvadba.sk za 4Eur vrátane pošty, tak som sa rozhodla si obohatiť zbierku bižutérie o nejaký super večerný elegantný kúsok. 
Prstienok má však oveľa dlhší príbeh. Ani neviem kedy a ako som sa cez FB zoznámila s jedným šikovným človiečikom, ktorý sa venuje tvorbe doplnkov zo striebra a iných kovov. Mala som vtedy jeden krásny prsteň z Orsay, ktorý bol však bižu a totálne mi nosením zhrdzavel. Skúsila som teda osloviť Emita s tým, či by mi ho dokázal vyrobiť zo striebra. Prsteň bol ako pierko obmotané okolo prsta a jednotlivé pierka boli oddelené - ťažko to opísať. Emit súhlasil, prsteň som mu poslala a čakala. Do toho prišlo jeho ukončenie školy, kde mal k dispozícii dielňu, sťahovanie a jedno s druhým, prsteň bol náročný na výrobu a ja som po nejakom roku či dvoch aj zabudla na celú "objednávku". Po asi štyroch rokoch sa mi Emit ohlásil zo samého Škótska, že prsteň je po náročnom procese a opätovnom vybudovaní dielne, hotový. Normálne som bola v šoku a teda z Anglicka ku mne pricestovalo toto strieborné pierko, ktoré si vďaka svojmu príbehu veľmi vážim :) 

Tieto dva mesiace som mala nejak šťastie na topánky: hnedé so strapcom som kúpila na Modromkoníku, sú asi najskôr čínske, čo ma mrzí, lebo sa mi veľmi páčia a sú riadne pohodlné.  Som z toho až smutná, že vždy najlepšie najpohodlnejšie kúsky nájdem od číňana a neviem také zohnať v koženom prevedení :D Čierne Mixer sú z Mojasvadba.sk tiež z bazáriku. 
Tmavomodré kožené mám z výmeny, ešte som ich nemala na sebe, ale je to presne ten typ trochu retro lodičiek, aký mi chýbal. Vínové polobotky a čierne sandálky som ukoristila od kolegu, ktorý vyfasoval dve vrecia oblečenia na predaj od jeho bývalej ženy. Čierne sandálky sú presne takým moderným letným kúskom, akým som si chcela obohatiť šatník. Mimochodom, ostatné veci z tých vriec som dostala za úlohu predať, takže môžete omrknúť môj bazárik napríklad na modromkoníku, kde ich všetky nájdete :)


Šaty som našla u jednej kočky na FB bazáriku. Na visačke píšu značku Zalando, veľkosť L. Sú perfekntého strihu, rafinovane skladané a podšité. Napravo ukážka outfitu, na ktorý som dostala ohlasy, že by som mala prestať nosiť zostarujúce a zväčšujúce retro oblečenie, lebo ževraj takto vyzerám lepšie :D ďakujem za názor, no pre mňa je toto tuctový outfit, ničím zaujímavý a výnimočný  :) Pre mňa má krajšie čaro retro a vintage, ja sa inšpirujem dobou rokov minulých aj strihmi, či obuvou. Mám rada aj outfity s rockerskými motívmi a doplnkami, keďže som srdcom rockerka, takže nenosím len retro a vintage, ale asi mám ten štýl zo všetkých najradšej, toľko k tomu :)
A takmer by som zabudla na veľkú listovú kabelku, ktorú mám z výmeny :)


Tento rok sa rozhodla, že KONEČNE uskutočním fotenie v plavkách, na ktoré sa chystám už 2 roky. Vrhla som sa teda na eBay swimwear kolekciu a prvé plavky mám už doma. Nájdete ich na tomto linku, boli za necelých 7Eur a zobrala som veľkosť 2XL. Spodok mi sedí ako uliaty, vršok mi je žiaľ trošku veľký - premýšľam, že na fotenie ho vezmem a potom ho predám, pretože ho nemám ako vynosiť. Obávam sa, že by som raz naskočila niekde vo vlnách a celá pláž by mala podívanú :)
Poslednými kúskami sú veci z výmeny a to obyčajné červené tričko, dobré do áčkových sukničiek a peplum top, ktorý preferujem nosiť k nohaviciam. 


Som zvedavá na zvyšné plavky čo mi prídu a snáď budú aj nejaké fotky a možno spravím článok - plavky z ebay pre plnšie krivky a ako sedia :)
UložiťUložiťUložiťUložiť

Menovky: ,