RECENZIA: Letné produkty od Mary Kay


Od Mary Kay som obdržala na vyskúšanie letné novinky v podobe rozjasňujúcej tyčinky a dvoch rúžov :) 
Gélový polomatný rúž
Voči rúžom som bola najprv skeptická, nemusím ich a nedržia mi na perách tak dlho. Vadí mi "chuť" rúžov a zle sa mi s nimi líčia pery, vyhovuje mi viac tekuté zloženie s leskovým aplikátorom. Nuž, bola som však milo prekvapená. Páči sa mi ich nový dizajn, chutia a voňajú po citrusoch a sú príjemné na perách. Majú polomatný finish a sú dobre pigmentované.


Koralovo ružový odtieň Poppy please mi vydržal na perách v pohode aj 4 hodiny bez nutných opráv aj napriek tomu, že sa trochu otláča. Nenápadný nude odtieň Bashful you je však treba opraviť už po jednom pití. Je možné, že je to spôsobené pigmetnami a skrátka asi nemôžu všetky vydržať rovnako. V tomto prípade mi to teda až tak nevadí, lebo nude farba nie je na perách výrazná, čiže aj keď jej trochu zmizne, nie je to viditeľné.


Aj napriek tomu, že obaly sú krajšie a zaujímavejšie, mne by vadilo neustále hľadať správnu farbu, keďže ani nálepky s označením na spodu nie sú vo farbe rúžu a jediný spôsob je dobre odhadnúť farbu cez priehľadný vrchnáčik. Človek sa tak nevyhne tomu rúže otvárať a hľadať správny odtieň. Platí to však asi iba pre ľudí ako ja, čo sa netrápia s pamätaním si názvov a asociujú si rúž iba po vizuálnej a pocitovej stránke :D

CELKOVÉ HODNOTENIE: 4/5
PLUSY
- vôňa, chuť
- príjemná konzistencia
- trvácny
- hydratačný
- nový dizajn

MÍNUSY
- chýba mi zretelnejšie označenie farebnosti rúžov
- žiaľ, tým, že mi aj tak nevyhovujú rúže aplikovaním, nebudú u mňa v top rebríčku kúpychtivosti


Rozjasňujúca tyčinka 
Môj prvý krémový rozjasňovač, ktorý som si zamilovala. Má krásnu jemnú farbu, nie je veľmi výrazný, čo mne vyhovuje. Skúšala som ho použiť aj na viečka, ako očný tieň, žiaľ tam sa mi ale zlial a nevydržal. Inak drží celkom obstojne. Tým, že to nie je práškový produkt, musela som zmeniť postup dávania produktov na tvár - samozrejme najprv tekutý makeup, púder, potom rozjasňovač, bronzér a lícenka. Inokedy dávam rozjasňovač ako posledný. Takto mi však akoby zmazával bronzér a lícenku pod ním. Alebo ho zle aplikujem :)

CELKOVÉ HODNOTENIE: 4/5
PLUSY
- krásna farba
- kompaktné balenie

MÍNUSY
- cena
- ťažšia aplikácia


Menovky: , , ,