NYX pricházda na Slovensko


Americká značka po príchode do Čiech konečne otvára prevádzku aj u nás v bratislavskom Auparku. Pri tejto príležitosti som dostala pozvánku na stretnutie NYX tímu s blogerkami. 
Viete si predstaviť, že po roku a pol, čo blogujem, som skoro vyskočila z kože. V dobrom som závidela všetkým českým blogerkám, ktoré absolvovali toto stretnutie pár mesiacov dozadu a ani som nedúfala, že sa tam môžem dostať tiež. Bola to teda pre mňa veľká pocta a radosť byť pri predstavovaní tejto obľúbenej značky :)


Páčilo sa mi, že atmosféra bola komornejšia s pár blogerkami, nebolo to nič masové. NYX sa o nás dobre postaral, čakal na nás pohár sektu a pre šoférov či iných, čo nepijú alkohol, limonády. To je jediná vec, ktorú musím vytknúť a síce, že boli nenormálne sladké. Na výber boli dva druhy a dusnom uzatvorenom priestore si to žiadalo niečo sviežejšie. Taktiež sme dostali chutné a zdravé pohostenie v podobe studených švédskych stolov, kde sa napríklad nachádzal cícerový či zelerový šalát, pita chlieb či sladké makrónky (neskutočne dobrééé) a lesné ovocie.


Na začiatku sme boli oboznámené s históriou a víziou značky. Opisovali nám, že firma je veľmi sociálna a interaktívna, zdieľa blogerov a vlogerov z celého sveta, ktorí inšpirujú k výrobe nových a nových produktov. Napríklad aj preto zahrnuli medzi produkty kontúrky na pery s dvomi farbami, ktoré sú vhodné na vytváranie ombré či iných efektov v rámci tzv.lip art. Mimochodom, značka vznikla v roku 1999 v Los Angeles pričom názov NYX označuje grécku bohyňu noci.


Nasledovala aktivita, na ktorú sme boli vyzvané priniesť si vlastné štetce. Rozdali nám maketu tváre, ktorú sme za 10 minút mali skrášliť farbičkami NYXu. Bola to teda makačka, keďže aj tých zopár blogeriek, čo sme tam boli, keď sa zhromaždili okolo zdroja kozmetiky, bolo ťažké si niečo uchmatnúť a vymslieť :) ja som zhrabla ceruzku na obočie, špirálu, ombré lícenku, duo lícenku s bronzérom a rúž. A išla som. Keď zoberiem v uváhu moje maľovacie schopnosti a že keď nakreslím mačku sa to podobá skôr na slona, výsledok nebol až tak zlý ako som čakala. Oveľa viac sa mi však páčil výtvor kočiek, čo kreslili so mnou pri stole. Kresby si potom zozbierali, nalepili ich na stenu a vyhodnotili víťazku (fotka vľavo). Tá získala menší NYX kozmetický kufrík. Potom vyhlásili ďalšie dve akoby pomyslené ceny útechy a neuveríte, ale jednou som bola ja!!! Chápete?? Mne sa takéto veci nestávajú, že by mi niečo spomedzi toľkých dobrých prác vyšlo, že niečo vyhrám.. Spoločne s youtuberkou Behind the glitters, ktorú rada pozerám, som vyhrala paletku rozjasňovačov a bronzérov. Júúúj srdce mi plesá ešte teraz :) Môj výtvor vpravo.


Potom sme si mohli do taštičiek so svojim menom vybrať 10 produktov ako pozornosť. Kozmetické maniačky si vedia predstaviť, čo to bolo. Krúžili sme nad stolom s produktami ako supy a rozobrali tie najzaujímavejšie kúsky, ktorých bolo najmenej, za pár sekúnd.


Ja som zaostrila na gélové linky, zaujíma ma, aké sú a mám rôznych farieb nedostatok. Najviac sa mi pozdávajú tie Cosmic, tmavo-fialovú som musela dať na ruku v dvoch vrstvách a modrá vyzerá božsky. Zapáčila sa mi aj podkladová báza pod očné tiene a makeup. Rúže museli byť súčasťou môjho balíčka a siahla som po nových v extrémnych farbách a dvoch zo staršej edície v nositeľnešom prevedení. Musím však vyjadriť svoje sklamanie a tie nové nevoňajú zrovna pekne a večer som ich skúšala na perách a ani toho moc nevydržia :( naopak tie klasické tekuté majú nádhernú vanilkovú vôňu. Inak, neviem aký je problém stále s mojim priezvyskom nedávať mäkčeň tam, kde nemá byť :D (som Ondrisová nie Ondrišová). Už sa teším až sa vydám a snáď bude koniec premenovávaniu :)


Nesmel chýbať fotokútik so selfie tyčami a rôznymi artefaktami na fotky. Najviac sa nám páčili veľké polystyrénové rúže. Bola som rada, že som sa konečne spoznala osobne s blogerkou xoxoPatty, ktorú tiež už dlho sledujem.


Som veľmi vďačná za túto skúsenosť, byť na takejto promo akcii medzi blogerkami malo pre mňa neuveriteľné čaro, lebo veď.. NYX :) O približne mesiac sa teda môžete tešiť na otvorenie prevádzky, ktorá bude veľmi zaujímavá a interaktívna. Páči sa mi, že sa u nás Aupark mení na miesto so zaujímavými kozmetickými butikmi. Ku šťastiu mi však stále chýba Sephora, kde by bolo možné si naživo "omakať" aj iné zahraničné lahôdky.

Menovky: , ,