Paradox v obrazoch


Už dlhšie som mala v hlave napísanie tohto článku, tak sa poďme pozrieť na problematiku modeliek s krivkami. 
Minule som trošku objasnila o čom je TFP fotenie. Touto formou si už nejeden piatok vypĺňam portfólio. No stále je tých projektov menej ako by som chcela. Ak natrafím na perfektný dopyt na modelku, hádajte čo? Týka sa len štíhlej postavy. Ideálne ak je štíhla, vysoká a s D kozami. Seriózne.. nemám nič proti gustu ostatných, každý sme iný, každému sa páči niečo iné no aj tak ma mrzí, že z toho malého rybníčka slovenských fotografov, sa k niektorým výnimočným nemám šancu dostať. 


Chápem to, že plnšiu ženu je ťažšie napózovať, ak to sama nevie, pretože nie z každého uhla vyzerá tak dobre ako konfekcia 38 a menej. Možno preto sa mi na moje ponuky väčšinovo ozývajú ženy fotografky, s ktorými je úžasná spolupráca a proporcionálne nedokonalosti nejak neriešia, pokiaľ ich baví téma fotenia. Čo ma veľmi teší, pretože som takto našlo niekoľko žienok, s ktorými som realizovala už viac fotení a plánujem niečo aj v budúcnosti. 


Preto mi napadá paradox - myslela som si, že ženy sú kritickejšie k postavám iných žien, niekoľkokrát som v diskusiách videla slová ako "tlstá" "prasa" aj na ženy, čo nosia veľkosť 40, 42.. Takže je celkom zaujímavé vidieť pozitívny pohľad žien na ženy spoza objektívu. 


Outfit som chcela vytvoriť mierne drsnejší, akoby dať iný rozmer týmto zaujímavým ženským šatám.  Šaty majú na páse opasok z rovnakého materiálu, ktorý som uviazala vzadu, pretože vpredu sa mi mašlička k zvyšku outfitu nehodila. Keďže mali mega hlboký výstrih, dávala som si ho viac zošiť k sebe, aby boli nositeľnejšie. Doplnkami som si pripomenula svoje metalové časy, kedy som nosila niekoľko krížov na krku a tiež čierny rúž. V spojení s týmito vlasmi som nie celkom spokojná s tým, ako na mne vyzerá, pretože mám pocit, že mám hlavu ako vajco :D chápete.. ženy musia vždy na sebe vidieť milión chybičiek a nedokonalostí :)


Šaty: Sammydress; veľkosť L; 12Eur
Sandálky: z bazárika; veľkosť 37
Kabelka: second hand Textile House; 3,50Eur
Veľký šedý kríž: Stradivarius (cenu si už nepamätám)
Krucifix: z bazárika (tiež si nepamätám cenu)
Okuliare: Mango Men
Fotila: Mishel photo
UložiťUložiť

Menovky: ,