RECENZIA: Kvapky, ktoré zmenia odtieň makeupu


Netrafili ste odtieň vášho make-upu? Riešením môžu byť kvapky, ktoré odtieň buď zosvetlia alebo stmavia.
Viem, že si poviete, že veď si zmiešam make-up s bledším či tmavším, no ak ste biela ako Edward Callen, verte tomu, že bežný makeup z drogérie je aj na vás tmavý. Ja s tým mám obrovský problém a je pre mňa ťažké nájsť taký, čo mi sadne. A tak som googlila a dozvedela som sa, že niektoré značky robia tento produkt aby ste si namiešali správny mix pre splynutie s vašou pleťou.

Kvapky sú od značky The Body Shop, ktoré som kúpila priamo v ich kamennej predajni vo Viedni v obchodnom centre G3. Na výber je biely a tmavý variant vo farbe čokolády. Stáli približne 16Eur, no nemíňajú sa rýchlo, takže môj predpoklad je, že produkt vydrží kľudne aj rok. Princíp je na pipetke, s ktorou naberiete skutočne maličké množstvo - to je aj moja obrovská výčitka, že pipeta veľmi zle saje a niekedy s ňou musím ísť do kvapiek aj na 4x aby som dostala ako-takú kvapku. Možno mám len nevydarený produkt a nemá to tak byť :D Konzistencia je tekutá, ale hustá.


Ako vidíte, tekutina je skutočne biela. Pre černošky by zas mohla byť zaujímavá tmavá alternatíva, pretože som počula, že tie majú rovnako problém zohnať dobrý odtieň make-upu ako my bledule. Keďže kvapiek netreba pridať veľa, veľmi to neovplyvní vlastnosti vášho make-upu. Ja som na ruke skúšala môj najobľúbenejší Clarins Tru Radiance, kúpený u nás vo Fann v najbledšom odtieni, ktorý mi je samozrejme tmavý. Na pravej strane ruky je teda make-up samotný a na ľavej je zmiešaný s kvapkami od The Body Shop. Pridala som obe fotky, ktoré mi vyšli, pretože majú rôzne svietenie a môže to lepšie doplniť predstavu o tom, ako kvapky fungujú. Ja som sa nahnevala a preliala asi štvrtinu fľašky priamo do flakónu Clarins a vytvorila si tak konečne mne vyhovujúci odtieň. Malá poznámka na záver: nedávno som bola v Anglicku a najbledší odtieň Tru Radiance mali . Nechápem, prečo si dodávatelia myslia, že tu na Slovensku sme samé mulatky alebo čo :D


Kvapky sú skutočne dobrým pomocník, ale nepovedala by som, že kompletne vyriešia problém s odtieňmi a že si teraz môžete kúpiť akýkoľvek tmavý makeup, veď si ho zosvetlím. Predsa len väčšie množstvo primiešané do make-upu môže ovplyvniť jeho konzistenciu a vlastnosť alebo každodenné miešanie je zas zdĺhavé a nepraktické. Ale ak už máte doma niečo, čo vám super sedí všetkým len nie odtieňom (ako u mňa v prípade Clarins), môže byť toto dobrá cesta ako váš produkt zachrániť a vynosiť. Najprv som bola sklamaná, že kvôli jedným kvapkám sa budem musieť neskôr zas trepať do Viedne, pretože je to dosť raritný produkt, ktorý nemá v portfóliu každá značka. Hľadala som aj na zahraničných eshopoch, ktoré navštevujem a tam som našla kvapky len od Laura Mercier za astronomickú cenu. No ale potom som išla konečne pozrieť predajňu NYX v bratislavskom Auparku a hádajte čo, našla som tam presne tento produkt! A samozrejme za nyxácke ceny. Takže ten vyskúšam určite tiež a keď sme pri tom, zaujala ma od nich aj rozjasňujúca zmes, ktorá sa dá primiešať do make-upu pre žiarivý efekt.

Tu je článok, kde je zoznam značiek, ktoré robia tento typ výrobku: https://brokendownbeauty.com/2016/04/13/foundation-lighteners-for-the-fairest-of-them-all/

Menovky: , , ,