Novembrové kozmetické nákupy


Už je December a ja som si samozrejme spomenula, že treba vydať článok o nákupoch kozmetiky za November. Tak poďme na to.
Pupa štetce z úvodnej titulky som chcela vyskúšať, pretože sa mi tieto pozdávali a chýbalo mi viac variácii štetcov na oči. Osobne do Pupa radšej chodím ak je niekto v obchode, pretože nerada bývam sledovaná predavačkou. Mala som teda šťastie a keďže si ma nikto nevšímal, skúšala som vyložené testovacie štetce nabrať do tieňa a tak naniesť na ruku, aby som videla ako nanášajú pigment a ako sú príjemné k pokožke. Rozhodla som sa teda vziať štetec na viečko a do ohybu a zatiaľ sa mi s nimi pracuje veľmi dobre :)


Ďalším obrovským nákupom bola objednávka z amerického eshopu Camerareadycosmetics.com kde som našla na predaj aj vzorky makeupov. Z tých som vzala dva od Stila, jeden Inglot a jeden od Becca. Tie posledné dva sú mi žiaľ tmavé, takže som ich rovno predala ďalej. Stila mi farebne sedí a typovo mi nenormálne vyhovuje Illuminating Liquid
Konečne som si zadovážila aj mnohokrát chválený transparentný púder Ben Nye. Nuž a chvíľu mi trvalo než som prišla na to, že ho treba aplikovať najlepšie navlhčenou hubkou. Štetcom sa totiž nedobre zapracuje pod oči a zvýrazňuje vrásky. Je to také zvláštne, lebo bežné púder mi zase horšie reagujú na aplikáciu navlhčenou hubkou, vždy vyzerám ako starena, čo ma kilo makeupu pod očami :D Viem, že najlepšie recenzie má ten v odtieni Banana, no predpokladám, že na moju bielu pokožku by to nebokla správna voľba.


Objednala som si aj gél na obočie od NYX v odtieni Espresso. Má teplejšiu hnedú farbu, čo mi teraz k mojim vlasom maximálne vyhovuje. Produkt je dobrý, dobre drží a spevňuje aj moje nepoddajné chĺpky na obočí. 
Na fixáciu som siahla po ďalšom ospevovanom produkte a to sprej od Skindinavia. A viete čo? Ten od Urban Decay mi vyhovuje viac. Na sebe nevidím rozdiel medzi týmto a sprejom od Avonu. 
Tiež doma nemám dobrú podkladovú bázu a na stránke ma zaujala tá od Inglot. Ešte na ňu nemám ucelený názor, mám pocit, že s niektorými tieňmi drží dobre, s niektorými vôbec.


Keďže sa mi minula domáca maska, ktorú som naposledy kúpila od jednej maminky na Modrom Koníku, siahla som po mojej obľúbenej Neem od Himalaya
Ako iste viete, zmenila som farbu vlasov a dala si spraviť ofinku. V kaderníctve mi odporučili tento olejček na suché končeky od Kérastase. Som s ním spokojná, je príjemný, nezaťažuje a vydrží vďaka veľkému obsahu dlhšie ako moje dlhodobo používané oleje z Avon.
Deodorant som našla na Amazone po tom, čo môj drahý robil objednávku dielov na náš Pontiac a potreboval ešte niečo prihodiť kvôli lepšiemu poštovnému. Vyhovuje mi veľkosť a aj účinnosť tohto dedoronatu, pretože mnohokrát sú tie bio veľmi malého obsahu. Je tuhý a nemá žiadnu parfumáciu.


Pri nákupe darčekov na Mall.sk som zistila, že tam majú docela dobrý sortiment kozmetiky a vravím si,že už keď si pôjdem po balíček, niečo prihodím, čo mi chýba. No ale to ma prekvapili v emaily dvoma faktúrami s tým, že nie všetko majú na ich skladoch, takže aj tak som si po kozmetiku musela ísť do balíkomatu v Petržalke.. Nuž a doplnila som si zásoby kokosáku, zaujali ma šampóny Kallos, ktoré som nečakala,že budú tak obrovské (lebo stále zabúdam takéto informácie čítať), takže si mám s čím umývať vlasy aspoň rok. Zatiaľ som otvorila ten Multivitamín a veľmi sa mi pozdáva. Inak ja nevidím podstatné rozdiely v šampónoch, iba ten, či mi sedí alebo nie. Inak povedané, či mám z neho vlasy splihnuté, nenadýchané, rýchlo sa mastia alebo sú s objemom, príjemné na dotyk a vydržia aj týždeň bez umytia. 
Siahla som aj po hubkách na odličovanie, ktoré sú také, čo ja viem.. akože samotné neodlíčia skoro nič, tak na ne aplikujem odličovač, zhodou okolností ten od Natura Siberica, pretože je penový. No aj tak sa ešte musím do-odličovať s tampónom a bežným odličovačom. Aj keď sa snažím byť šetrná k prostrediu, neviem, či si tie hubky kúpim znova.


UložiťUložiť

Menovky: ,