V retro štýle od cowcow.com #5


Ako som poňala šaty zo spolupráce na retro štýl :)
Ako iste viete, už dlhšie sú moje outfitové články venované spolupráci s eshopom Cowcow. Tieto šaty sú ešte z prvej várky oblečenia z ich Amazonu. Celú kooperáciu som podrobne rozpísala v prvom článku spoklupráci s Cowcow a pre prehľad tu je zoznam všetkých:
Šaty od cowcow.com #1
Sukňa od cowcow.com #2
Námornícke šaty od cowcow.com #3
Aztécke šaty od cowcow.com #4


Dlho som zháňala nejaký klasický elegantný trenčok a potom som zistila, že v sekáčoch je tohto tovaru neúrekom. Je trošku obtiažne nájsť správnu veľkosť, keďže väčšinou sú XXL rozmerov. Ja som raz natrafila na tento, ktorý neuviazaný tiež pôsobí ako mech, ale vďaka previazaniu vytvorí peknú siluetu. Asi sa mi aj viac páči tým, že je jednoduchý ako tie klasické plášte s vreckami, gombíkmi, nášivkami..


Musím uznať, že tieto šaty pre mňa predstavovali najväčšiu výzvu. Strihom sú v poriadku, ale ten strečový materiál tomuto typu šiat podľa mňa uberá eleganciu. A mne sa tam teda vôbec nepáči tá ružová stužka, ktorá je našitá len na prednej časti šiat. Toto som nikdy nechápala, prečo sú niektoré typy oblečenia prezdobené vpredu a vzadu nášivky, prešitia, čipka či čokoľvek, čo dominuje na prednej časti, nie je. Keď som sa na šaty pozerala dlhšie, vzorom a štýlom mi pripomenuli niečo z pinup či rockabilly. Preto som si povedala, že im dodám závan akéhosi retra a zvolila k nim dobovú kabelku a klasické "téčka" (lodičky).


Cowcow dokonca použili fotky aj na baner na ich webe, čo ma nesmierne teší! A obdivujem schopnosť grafikov, keď som videla, ako šikovne z fotiek odstránili chodník, lavičky a iné rušivé elementy. Ja a photoshop sme si nikdy nerozumeli, čo je v mnohých prípadoch škoda.


Šaty: Cowcow, veľkosť L, barter od firmy
Plášť: Second hand, veľkosť L, 4Eur
Lodičky: Second hand, veľkosť 38, 1Eur
Kabelka: po babičke
Náušnice: Creation, 10Eur
UložiťUložiť

Menovky: , , ,